Pożyczka czy kredyt gotówkowy online – co wybrać?

Potencjalni klienci pożyczek online często zastanawiają się, który produkt finansowy powinni wybrać. W zależności od oczekiwań oraz możliwości finansowych wnioskującego, dostępne są różne rodzaje pożyczek internetowych. Którą z nich wybrać? W tym artykule porównamy kredyty gotówkowe i pożyczki ratalne.

Kredyty gotówkowe i pożyczki ratalne – podobieństwa i różnice

Kredyty gotówkowe i pożyczki ratalne są do siebie dość podobne. Oba produkty polegają na tym, że pożyczasz większą kwotę pieniędzy i spłacasz ją w comiesięcznych ratach równej wysokości. Ponieważ jednak udzielają ich dwie różne instytucje: bank lub firma pożyczkowa – jest między nimi kilka różnic.

Po pierwsze, kredyty gotówkowe są zazwyczaj tańsze. Jeśli interesuje Cię pożyczenie 20 tysięcy złotych na 36 miesięcy, rata pożyczki ratalnej wyniesie Cię obecnie od około 700 do 1200 złotych. Jeśli jednak zdecydujesz się na kredyt w banku, z łatwością znajdziesz oferty z ratą w wysokości około 620 złotych. 

Po drugie, kredyt gotówkowy online możesz wziąć na wyższą kwotę. W banku możesz pożyczyć przez internet nawet dwieście tysięcy – lub więcej. W firmie pożyczkowej – do kilkudziesięciu tysięcy, przy czym ofert na więcej niż 50 tysięcy jest już bardzo mało.

Jednocześnie jednak banki są dużo bardziej wymagające niż firmy pożyczkowe. Wnikliwie sprawdzają Twoją historię kredytową oraz oceniają, czy na pewno jesteś w stanie spłacić pożyczkę w terminie. Dlatego wiele osób nie ma szans na kredyt w banku po tym, jak zalegały z płatnościami albo gdy mają już inne zobowiązania finansowe. Równocześnie wiele spośród tych osób może uzyskać pożyczkę w firmie pożyczkowej. 

Gdzie znaleźć dobrą pożyczkę online albo kredyt?

Czy wiesz, że istnieją strony, na których bez żadnych zobowiązań możesz porównać różne oferty i sprawdzić wymagania pożyczkodawców? 

Jeśli zdecydowałeś się na kredyt – z pewnością zainteresuje Cię porównywarka kredytów gotówkowych. Wyświetli Ci zestawienie dostępnych ofert, wysokość rat, RRSO, kosztów. Podaj po prostu parametry kredytu i sprawdź, gdzie dostaniesz go najtaniej. Nie zapomnij zapoznać się ze szczegółami wybranej oferty! Dowiesz się z nich, jakie wymagania ma bank wobec pożyczkobiorców. Pamiętaj, że pożyczki online nie są negocjowane – musisz spełnić wszystkie wymagania albo Twój wniosek zostanie odrzucony.

Jeśli wolisz pożyczkę ratalną – istnieje również porównywarka pożyczek online. Działa dokładnie tak samo: wystarczy wprowadzić kwotę, którą planujesz pożyczyć i liczbę rat. Dodatkowo możesz w niej wyszukać oferty pożyczek ratalnych „bez BIK”, co oznacza, że Twoja historia kredytowa nie będzie sprawdzana przez wyświetlone firmy pożyczkowe.

Obie porównywarki ułatwią, uprzyjemnią i przyspieszą wybór najtańszej pożyczki online!

Materiał zewnętrzny

Redakcja e-project24.pl