Dom z pomysłem: prestiżowe zakupy do dużego mieszkania

Dla wielu osób małe mieszkania stanowią problem, ponieważ możliwości aranżacyjne są dość ograniczone. Co jednak w przypadku gdy wolnej przestrzeni jest o wiele więcej? Jak zaaranżować pomieszczenia w dużym domu, aby prezentowały się naprawdę elegancko i prestiżowo? Co kupić, by uzyskać efekt ciekawych aranżacji? Oto kilka naszych podpowiedzi.

Funkcjonalne opcje – „must have” dla każdego, kto kocha wypoczynek

Duży, przestronny salon warto odpowiednio wyposażyć. Mając do dyspozycji nieograniczony metraż warto postawić na kanapę na wysokich nóżkach z modnym obecnie pikowaniem, która będzie doskonale wyglądać w otoczeniu dopasowanych kolorystycznie, rozkładanych foteli z funkcją relaks. Całość warto uzupełnić o stół oraz kominek. Królewska kolorystyka mebli będzie doskonale wyglądać w retro odsłonie, a ponieważ styl ludwikowski nadal wpisuje się w trendy aranżacyjne, ciemnozielona czy błękitna kanapa jest dostępna w wielu sklepach. Bardzo szlachetnie i prestiżowo prezentuje się welurowa tapicerka. Podobne meble można umieścić też w biurze.

Luksusowa biblioteczka z miejscem dla graczy? Dlaczego nie?!

Miłośnicy czytania z pewnością będą zachwyceni, jeżeli w dużym mieszkaniu znajdzie się przestrzeń do zorganizowania domowej biblioteczki. Taka możliwość jest naprawdę kusząca, ale co w przypadku gdy nie wszyscy domownicy jawnie godzą się na zaliczenie do grona książkowych moli? Dusze towarzystwa również będą mogły odpocząć i pobawić się w bibliotece, jeżeli oprócz półek z książkami stanie w niej stół do bilarda. Takie akcesorium w mieszkaniu naprawdę robi wrażenie i jednoznacznie kojarzy się z luksusem oraz prestiżem.

Sala domowa w domu – jak w praktyce ją zaaranżować?

Zaaranżowanie sali kinowej w domu nie wymaga wiele wysiłku, a może prezentować się naprawdę prestiżowo. W pokoju przeznaczonym na ten cel warto umieścić dużą i co ważne – wygodną – kanapę albo fotele klinowe, choć ciekawą i jednocześnie komfortową w użytkowaniu opcją będzie też narożnik z wbudowanym stolikiem. Ekran kinowy stanowi centralny punkt całego pokoju, ale na przeciwległej ścianie można powiesić obraz oraz nowoczesną instalację LED czy fototapetę, która ożywi wnętrze. Ważne, aby na sali kinowej zawiesić zaciemniające zasłony, które nie będą przepuszczały światła. Obecnie na rynku jest wiele możliwości – od jednokolorowych po zasłony wzorzyste. Szczególnie trendowe są teraz modele z wzorami florystycznymi oraz kwiatowymi.

Luksusowe aranżacje w mieszkaniu? Owszem, ale nie tylko

Jak widać, duży dom można zaaranżować w bardzo ciekawy sposób. Wolna przestrzeń daje ogrom możliwości w zakresie urządzania stref komfortu oraz rozwijania zainteresowań domowników. Tak naprawdę efekt luksusowego mieszkania można osiągnąć w przeciągu kilku chwil, a stylowe dodatki mogą nie tylko świetnie wyglądać i dobrze komponować się z wnętrzem, ale też dawać prawdziwą satysfakcję. Stół bilardowy czy kino domowe to nie tylko ozdoba mieszkania, sposób na luksusowe wnętrze i ciekawe wyposażenie domu, ale również interesująca opcja na integrację oraz wspólne spędzanie czasu z rodziną i bliskimi, którzy go tworzą.

Redakcja e-project24.pl