Inprogress Plus – abonament na szkolenia

Czy akredytowane szkolenia mogą być dostępne w modelu subskrypcyjnym, jak muzyka na Spotify czy seriale oraz filmy na Netflixie? Oczywiście, że tak, czego przykładem jest Inprogress Plus.

Na czym polega Inprogress Plus

Inprogress Plus to w dużym uproszczeniu półroczny abonament na akredytowane szkolenia z zarządzania projektami w trybie online (na żywo, w czasie rzeczywistym) z możliwością przedłużenia usługi na kolejne sześć miesięcy. Zasada działania jest analogiczna, jak w przypadku najpopularniejszych serwisów internetowych oferujących swoją zawartość w modelu subskrypcyjnym. Jedyna różnica polega na tym, że za Inprogress Plus płacimy z góry za 6 miesięcy, a nie co miesiąc. I to w zasadzie tyle – po opłaceniu abonamentu możemy wziąć udział w nielimitowanej liczbie szkoleń (w języku polskim) dostępnych w tej firmie.

W praktyce oznacza to, że jeżeli subskrybent ma czas i chęci do tego, aby wziąć udział we wszystkich otwartych szkoleniach online, może to zrobić bez oglądania się na koszty. Wystarczy posiadać dostęp do Internetu, aby wziąć udział np. w dowolnym dostępnym kursie.

Ale to nie wszystko. Subskrypcja Inprogress Plus obejmuje swoim zakresem nie tylko szkolenia. Uczestnicy programu otrzymują również dostęp do dodatkowych materiałówszkoleniowych, , webinarów, sesji Q&A, merytorycznego wsparcia ekspertów oraz zamkniętej grupy na Facebooku. Do tego dochodzą potwierdzenia terminów szkoleń, warsztaty narzędziowe czy dodatkowe kursy dotyczące kompetencji miękkich.

 Inprogress Plus

Kto może wziąć udział w programie Inprogress Plus?

Szkolenia Inprogress Plus są dostępne zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. W zasadzie jedynym ograniczeniem, jakie może się pojawić, jest konieczność posiadania odpowiedniego certyfikatu – np. PRINCE2 Agile® Foundation w sytuacji, gdy chcemy wziąć udział w szkoleniu PRINCE2 Agile® Practitioner. To w zasadzie tyle – innych przeszkód nie ma.

Tematyka szkoleń dostępnych w Inprogress Plus obejmuje przede wszystkim takie zagadnienia, jak:

  • Zarządzanie projektami, programami, portfelem, ryzykiem itp.
  • Inżynieria oprogramowania.
  • Agile & Scrum.
  • Usługi IT.
  • Design Thinking.
  • Architektura organizacji.
  • Kompetencje miękkie.

Nietrudno zauważyć, że na uczestnictwu w szkoleniach Inprogress najwięcej mogą zyskać członkowie zespołów projektowych oraz informatycznych, managerowie, SCRUM Masterzy, Product Ownerzy itd. Tym niemniej nie ma żadnych przeciwwskazań przed tym, aby nie pełnić żadnej z wyżej wymienionych funkcji i zdecydować się na kurs dotyczący zwinnego zarządzania projektami tylko po to, aby po prostu zdobyć nowe umiejętności lub międzynarodowy certyfikat. Zmiana zawodu czy miejsca zatrudnienia, dokształcenie się, poprawienie swoich szans na rynku pracy – każdy z tych powodów jest dobry, aby dołączyć do Inprogress Plus.

Z kolei właściciele firm mogą zdecydować się na tego rodzaju abonament nie tylko po to, aby podnieść kompetencje pracowników. Doskonałym rozwiązaniem jest chociażby potraktowanie subskrypcji Inprogress Plus jako pewnej formy premii lub benefitu pracowniczego. O tym, czy warto skorzystać z dostępnych szkoleń, pracownik może w tym przypadku zadecydować samodzielnie.

Inprogress Plus to nowoczesny i skuteczny sposób na podniesienie kompetencji zawodowych. I doskonały przykład na to, że nawet tak ustaloną formę przekazywania wiedzy, jak szkolenia, z powodzeniem można usprawnić

PRINCE2® Agile jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited i używanym za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone. Swirl logo™ jest znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited.

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-project24.pl