Jak działa mobilna wieża monitorująca?

Mobilna wieża do monitoringu jest nowoczesnym rozwiązaniem, ułatwiającym obserwacje miejsc położonych w trudno dostępnych obszarach. Dzięki swojej mobilności i zasilaniu przez panele fotowoltaiczne może zostać wykorzystana przy monitoringu imprez masowych odbywających się na świeżym powietrzu, różnorodnych placów budowy, wydarzeń sportowych, a także parkingów.

System monitoringu wizyjnego, czyli mobilna wieża do monitoringu

Nowoczesna technologia, do której zalicza się mobilna wieża monitorująca, ułatwia zabezpieczenie terenów przed niebezpieczeństwem, kradzieżami 

lub różnego rodzaju niekorzystnymi incydentami. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ wieża mobilna jest w stanie zastąpić pracę ludzką, co jest szczególnie istotne w nocy oraz w przypadku odległych, trudno dostępnych terenów. Atutem jest również fakt, że w razie jakichkolwiek nieścisłości nagrany obraz jest dowodem w sprawie. Kolejną zaletą urządzenia jest jego odporność na potencjalne zniszczenia. Dzięki temu urządzeniu teren może zostać zabezpieczony, a kamera zarejestruje obraz znajdujący się w jej w zasięgu. 

Aktualnie tereny budowy są mocno zagrożonymi obszarami pod względem kradzieży. Zabezpieczenie placu budowy przed całą dobę zapewni system system telewizji przemysłowej. Wieża monitorująca nie tylko uchwyci ewentualne nieodpowiednie zachowania, ale może też działać prewencyjnie przez system alarmowania audiowizualnego. 

Działanie mobilnej wieży do monitoringu

Konstrukcja z wyglądu przypomina maszt z zamontowanymi kamerami i – opcjonalnie – megafonem. Opcja ta stosowana jest, gdy występuje potrzeba kontaktu z otoczeniem. Mobilna wieża monitorująca składa się z kilku części. To między innymi teleskopowy maszt, który może sięgać nawet do ponad 7 m, głośniki oraz lampy sygnalizujące.Przydatną funkcją w mobilnej wieży monitorującej jest też automatyczne przełączanie się z trybu nocnego na dzienny i odwrotnie. Zapewni to kamerom dobrą widoczność terenu o każdej porze. Nie trzeba też martwić się o stabilność takiego systemu. gdyż można go rozłożyć w praktycznie każdym miejscu. Mobilna wieża monitorująca jest sprzętem o wysokiej jakości. Sama jakość rejestrowanego obrazu także jest bardzo dobra. Możliwość obrotu kamery o 360 stopni umożliwia rozpoznawanie ruchu i rejestrowanie go. Ostrzeżenia dźwiękowe uruchamiają się automatycznie po wykryciu niebezpieczeństwa lub wtargnięcia na dany teren, co również działa prewencyjnie. 

Konstrukcja jest bardzo praktyczna, ponieważ nie wymaga budowania całej sieci infrastruktury, co zajmuje dużo czasu. Wieża jest sprzętem mobilnym, dopasowującym się do potrzeb klienta, a w szczególności do terenu, na który zostanie przywieziona i ustawiona. Jej uniwersalność polega na szerokiej funkcjonalności i spełnianiu praktycznie wszystkich wymagań w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa. Wyposażona w akumulatory oraz panele fotowoltaiczne idealnie sprawdzi się na terenach bez jakiegokolwiek dostępu sieciowego. Mobilna wieża do monitoringu posiada wiele zastosowań. Jest najlepszym rozwiązaniem do całodobowego zabezpieczania terenów, szczególnie narażonych na wandalizm lub różnorodne kradzieże.

Redakcja e-project24.pl