Jakie korzyści może odnieść Twoja firma dzięki faktoringowi?

Jednym z podstawowych pytań, które stawiają sobie przedsiębiorcy przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w swojej działalności, jest “czy to będzie opłacalne?”. Korzyści, jakie może przynieść zmiana, bywają niełatwe do przewidzenia, podobnie jak koszty, których zmiana wymaga. Nowe inwestycje, zmiana lokalizacji, poszerzenie asortymentu czy zwiększenie zatrudnienia – to wszystko duże zmiany, które wymagają odpowiedniego zaplanowania i sporządzenia bilansu.

Skądś jednak trzeba wziąć środki na inwestycje, wynajem nowego biura, szerszy asortyment czy zatrudnienie. Tu do akcji wkraczają usługi finansowe: kredyty, pożyczki czy faktoring. Zanim jednak przedsiębiorca zdecyduje, którą formę finansowania wybiera dla swojej firmy, powinien zadać sobie jedno – znane nam już – pytanie: czy to będzie opłacalne? Sprawdźmy więc, jakie korzyści może odnieść Twoja firma dzięki faktoringowi.

Czym jest faktoring?

Faktoring online to usługa polegająca na regularnym finansowaniu faktur w ramach odnawialnego limitu faktoringowego. W faktoringu bierze udział faktor – podmiot realizujący usługę – oraz faktorant – firma korzystająca z usługi. Faktorant sprzedaje faktorowi dokumenty sprzedaży, które wystawił swoim kontrahentom (odbiorcom), ale nie otrzymał za nie jeszcze zapłaty. Faktor z kolei wypłaca przedsiębiorcy pieniądze natychmiast. 

Faktoring wyróżnia się prostotą działania. Klient nie musi przejmować się setkami drobnych zapisów wymagających konsultacji prawniczej ani dostarczać stosów dokumentów przed zawarciem umowy. Wniosek faktoringowy można wypełnić online, a decyzja i realizacja usługi zamyka się zwykle w 24 godzinach.

Koszty usługi łatwo można obliczyć dzięki kalkulatorowi dostępnemu na stronie internetowej PragmaGO. Faktury możesz rozliczyć w złotówkach oraz w euro, a ich liczba nie ma znaczenia – możesz sprzedawać tyle faktu, ile mieści się w umówionym limicie. Kwota limitu z kolei może sięgać nawet 1 miliona złotych!

Jakie korzyści może odnieść Twoja firma dzięki faktoringowi?

Co zyskujesz dzięki faktoringowi? Lista jest długa!

  • Błyskawiczna płatność za fakturę – zamiast czekać tygodniami na spłatę faktury, możesz otrzymać płatność od razu, a otrzymane pieniądze natychmiast wykorzystać na cele firmowe.
  • Wyjątkowa elastyczność – utrzymywanie odnawialnego limitu faktoringowego kosztuje, ale w zamian otrzymujesz możliwość sprzedaży dowolnej liczby faktur w ciągu miesiąca.
  • Niezagrożona płynność finansowa – pożegnaj się z ryzykiem powstawania zatorów finansowych! Z faktoringu możesz korzystać o każdej porze dnia, niezależnie od weekendów czy świąt.
  • Dostępność dla każdej branży – w faktoringu nikt nie jest uprzywilejowany: niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja firma, możesz korzystać z faktoringu bez przeszkód tak długo, jak Twoi odbiorcy są wypłacalni.
  • Także dla nowych firm – pamiętasz wymóg prowadzenia firmy przez 12 miesięcy lub 24 miesięcy w przypadku niektórych kredytów bankowych? W faktoringu ta zasada nie ma zastosowania. Udzielamy faktoringu nawet firmom, które dopiero rozpoczęły działalność.

To nie koniec – wszystkie pozostałe korzyści płynące z faktoringu znajdziesz na stronie PragmaGO!

Redakcja e-project24.pl