Jakie uniwersalne białe płytki do kuchni wybrać?

Kuchnia jest miejscem, w którym przygotowujemy posiłki dla siebie oraz dla naszych bliskich. Dlatego ważne jest, aby urządzić ją w taki sposób, abyśmy mogli czuć się w niej dobrze i swobodnie. Jednym z elementów wyposażenia kuchni są białe płytki cegiełki, które nie tylko nadadzą pomieszczeniu charakteru, a również dodadzą delikatności oraz klasy. Dodatkowo płytki powinny być nie tylko ładne, a także praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Biała cegiełka na ścianę – na co zwrócić uwagę

Decydując się na białe płytki do kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim płytki muszą być łatwe w utrzymaniu czystości, a także odporne na zabrudzenia. Ponadto, płytki kuchenne muszą być wytrzymałe na działanie wysokich temperatur, ponieważ z pewnością bardzo często będą narażone na działanie pary czy pryskającego oleju.

Jak ułożyć białe płytki?

Płytki mogą mieć różne rozmiary i kształty. Natomiast do kuchni biała cegiełka https://kaflando.pl/produkt/glazura-artisan-white-cegielka-20×65-biala/ jest jednym z lepszych rodzajów. Jej format pozwala na ułożenie ich w wiele wzorów:

  • w jodełkę – polega na ułożeniu płytek pod kątem 90*, aby osiągnąć motyw zygzaka,
  • w cegiełkę – jest to ułożenie każdego kolejnego poziomu z przesunięciem o połowę długości płytki,
  • w prosty wzór – chyba najłatwiejszy sposób ze wszystkich. Polega na ułożeniu płytek pionowo. Każda cegiełka znajdująca się obok siebie ułożona jest na tej samej wysokości.

Białe płytki – zalety

Decydując się na białe płytki warto poznać ich zalety. Nie tylko wygląd jest kluczowy. Zatem – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Trwałość

Używając wszelakich narzędzi i naczyń kuchennych, które często wykonuje się z metali lub stali, nietrudno o jakiekolwiek zarysowania czy uderzenia. Biała cegiełka z racji, że jest twarda, będzie odporna na takie działania.

Uniwersalność

Jest to kolejna ważna zaleta. Biała cegiełka jest uniwersalnym i ponadczasowym wyborem w kuchni. Sprawdzi się doskonale pośród różnych stylów dekoracyjnych. Na koniec warto jednak się upewnić, że ostateczny wygląd jest spójny z całością wnętrza.

Dowiedz się więcej na https://kaflando.pl/.

Termoizolacja

Ten aspekt może być często pomijany, a w ostatecznym rozrachunku jest naprawdę ważny, jeśli ściana, na której znajdą się płytki, jest ścianą zewnętrzną.

Cegiełka w kuchni wyróżnia się pośród innych aranżacji ściennych swoją dodatkową cechą podczas mrozów i upałów.

Na pewno nieraz zdarzyło ci się przyłożyć dłoń do zimnych płytek w upalny dzień, aby choć na chwilę poczuć ulgę.

Oczywiście sprawdzą się również podczas mrozów. Płytki nie przepuszczają chłodu, dlatego pomieszczenie zachowuje swoje względne ciepło.

Redakcja e-project24.pl