MacBook Air. Idealny dla freelancerów i nie tylko

Dobry i szybki procesor z dopasowaną kartą graficzną bez problemu poradzą sobie z obróbką zdjęć, odtwarzaniem filmów czy też przeglądaniem stron internetowych. MacBook Air to jednak coś więcej…

MacBook Air — szybki, efektywny, lekki

Zintegrowany układ graficzny, wysoki poziom wydajności baterii gwarantującej długi czas pracy bez konieczności ładowania, solidna pojemność dysku, wbudowany napęd optyczny, a przede wszystkim procesor i system operacyjny, które wspólnie gwarantują większą swobodę pracy, wielozadaniowość i sprawne działanie nawet przy obciążających projektach i zadaniach. 

Laptop Apple MacBook Air nie bez powodu uchodzi za sprzęt idealny dla wszystkich, którzy chcą szybko i sprawnie pracować, ale jednocześnie nie mają ochoty codziennie dźwigać kilku kilogramów ciężaru. MacBook Air M1 i M2 przy swojej naprawdę smukłej budowie są lekkie, poręczne. Do tego posiada całą gamę atrakcyjnych aplikacji, które sprawiają, że praca z nim jest wyjątkowo przyjemna i jednocześnie efektywna. 

Nie tylko do przeglądania Internetu

MacBook Air M2 z nowym szybkim procesorem oznacza nawet trzykrotne zwiększenie prędkości sieci bezprzewodowej względem poprzedniej generacji. Wydajna bateria umożliwia bardzo długą pracę na jednym ładowania, zaś maksymalny stan utrzymania komputera w stanie gotowości to 30 dni, co pozwala ci właściwie w każdym momencie wrócić do przerwanej pracy. Można więc odnieść wrażenie, że to genialny sprzęt go surfowania czy oglądania filmów. Oczywiście procesor z układem graficznym Intel HD świetnie się w tym kontekście sprawdzają, natomiast na MacBooku można bardzo efektywnie pracować. Można tworzyć projekty, pisać, projektować. To świetny sprzęt dla architektów, dziennikarzy, copywriterów i marketingowców. Za wygodę codziennej pracy odpowiada także klawiatura Magic Keyboard. Wypróbuj ten sprzęt, a przekonasz się, że nawet spora grupa grafików byłaby zadowolona z pracy na nim.

Apple MacBook Air czy Pro?

Niewątpliwie zainteresowanie MacBookiem Air nieco osłabło, kiedy na rynku pojawiła się poważna konkurencja w postaci MacBooka Pro, natomiast warto pamiętać, że jest to sprzęt, który dedykowany jest naprawdę wymagającym specjalistom, osobom, które laptop eksploatują ponadstandardowo. Większość freelancerów jest bardzo zadowolona z pracy z MacBookiem Air. Model Pro to rozwiązanie dla grafików, montażystów, wszystkich pracujących na naprawdę zaawansowanych aplikacjach, które potrzebują super mocnego sprzętu.

Redakcja e-project24.pl