Narzędzia, które pomogą Ci jeszcze bardziej rozwinąć się w scrapbookingu

Prace z papierem są nie tylko sposobem na zabicie czasu, ale przede wszystkim pasją, która ociera się o prawdziwą sztukę. To dekorowanie wspomnień – wyjątkowe oprawy albumów i okolicznościowych kartek.  Zaawansowani miłośnicy scrapbookingu powinni zaopatrzyć się w narzędzia, które pomogą im wykreować jeszcze lepsze produkty.

Sztuka własnoręcznego robienia kartek czy albumów wymaga precyzji i odpowiednich narzędzi. To nie tylko różnorodne papiery, nożyczki i kleje, ale także urządzenia, pozwalające na dokładne wycinanie i tworzenie nawet drobnych wzorów. Oto sprzęt, który warto mieć, jeśli chcesz się rozwijać w sztuce scrapbookingu.

Ploter tnący – drukuj i wycinaj to, co chcesz

Urządzenie jest zaawansowaną drukarką, jednak z dużo większymi możliwościami. Jeżeli chcesz nanosi obrazy i grafiki na różne materiały, tnące plotery idealnie się do tego nadają. Dzięki nim możesz wycinać nawet małe elementy w papierze, kartonie, foliach samoprzylepnych, silikonach, piankach, a nawet filcu. Ciekawe jest to, że urządzenia sprawdzają się także w grawerowaniu oraz szkicowaniu. Plotery tnące są małe i proste w obsłudze, dają za to ogrom możliwości! Z nimi zrobisz ciekawe winetki, naklejki, skrapki oraz naprasowanki i magnesy. Posłużą Ci do kreślenia odpowiedniej bazy do tworzenia kartek, masek i malarskich szablonów.

Gilotyna – obowiązkowe narzędzie do precyzyjnego cięcia

Produkt służy do wygodnego, sprawnego i bardzo precyzyjnego przycięcia nawet większej ilości papieru za jednym razem. Jest wyposażony w ruchome ograniczniki i prezentuje skale, dzięki którym wykroisz arkusz według ściśle określonego wymiaru. Gilotyna sprawdzi się, kiedy przygotowujesz większą ilość kartek lub zaproszeń. Prosto przycięty papier wygląda profesjonalnie i elegancko. Jeżeli tworzysz wiele prac, to z czasem okazuje się, że nożyczki nie wystarczą. Gilotyna oszczędza Twój czas, a wycinanie staje się przyjemniejsze. Możesz spróbować także trymera, który jest pomocny również w bigowaniu papieru, ale gilotyna jest niezwykle wytrzymała, bardziej precyzyjna, a jej ostrza nie tępią się tak szybko, jak w trymerze.

Wykrojnik – coś więcej niż dziurkacz

To maszynka, która pomoże Ci wyciąć z papieru, brystolu i tektury odpowiedni kształt. Wykrojnik tnie za pomocą ostrzy, które dociskane do materiału zostawiają pożądany kształt. Niektóre modele mogą nie tylko wycinać, ale także perforować i bigować. Dzięki nim przygotujesz z papieru serwetki, bordery, kartki, napisy, tła, ramki oraz inne produkty. Wykonane w ten sposób dekoracje i ozdoby nabierają niepowtarzalnego charakteru. W scrapbookingu wykrojniki to również podręczne akcesoria, przypominające trochę foremki, które służą do wycinania dowolnych kształtów i motywów nie tylko z papieru, ale również foamiranu, pianki czy filcu. Nie wymagają ostrzenia, doskonale wycinają i tłoczą piękne motywy – i to w zaledwie kilka chwil!

Wymienione produkty, to tylko nieliczne sprzęty, które pomogą Ci rozwijać swoją pasję. Warto cały czas śledzić trendy w scrapbookingu, by tworzyć jeszcze lepsze egzemplarze oraz ułatwiać sobie pracę.

Redakcja e-project24.pl