Pokrycie dachowe – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Pokrycie dachowe to warstwa, która widoczna jest gołym okiem. Ma duży wpływ, jeśli chodzi o aspekty wizualne danego budynku. Estetyka to jednak nie jedyny element, na którym powinniśmy się skupić. Jakie rodzaje pokrycia dachowego możemy wyróżnić? Czym charakteryzują się nowoczesne pokrycia dachowe? Jak wybrać optymalny dach? Gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem- rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników w tym zakresie. 

Jakie rodzaje pokrycia dachowego możemy wyróżnić?

Dziś wyróżnić można kilka rodzajów pokrycia dachowego. Poszczególne rozwiązania różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również właściwościami. Dużą popularnością cieszy się blachodachówka, która produkowana jest ze stalowej lub aluminiowej blachy. Często wyróżnia się podwójnym wzmocnieniem w postaci cynkowania dwustronnego. Alternatywnym pokryciem jest to bitumiczne. Uznawane jest za uniwersalne, bowiem wyróżnia się elastycznością, jednocześnie ciekawie prezentuje się pod względem wizualnym. Co ciekawe, istnieją też przezroczyste pokrycia, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Wysokiej jakości dachy Lublin znaleźć można na stronie https://dachserwis.com/

Czym charakteryzują się nowoczesne pokrycia dachowe?

Nowoczesnym pokryciem są tzw. dachówki ceramiczne. Dostępne są w zróżnicowanych kolorach i kształtach, dlatego też każdy potencjalnie zainteresowany klient znajdzie coś, czego szuka. Za najbardziej nowoczesne uznaje się te, które mają prostokątny kształt- tworzą bowiem jednolitą płaszczyznę, co świetnie komponuje się z minimalistycznym budynkiem. Nowoczesne dachówki powszechnie zwane są jako zakładowe. Ich cechą charakterystyczną jest łatwy montaż, który jednak wymaga sporej precyzji. Każda niedoróbka jest niestety widoczna, dlatego też należy zachować przy tym szczególną ostrożność. 

Jak wybrać optymalny dach?

Wiele osób nadal może mieć wątpliwości w zakresie tego, na jakie pokrycie dachowe się zdecydować. Warto mieć jednak świadomość tego, że pokrycie jest uwarunkowane przede wszystkim naszymi finansami. Jeśli jest ich stosunkowo niewiele, wówczas nie możemy pozwolić sobie na drogocenne materiały. Największą popularnością w praktyce cieszy się blachodachówka (ze względu na niską cenę), a także dachówka ceramiczna, która wyróżnia się atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Trudno jest jednak jednoznacznie odpowiedzieć, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze- jest to zależne od naszego gustu, upodobań i preferencji. 

Redakcja e-project24.pl