Sposoby na finansowanie auta elektrycznego

Pojazdy elektryczne rewolucjonizują rynek motoryzacyjny. Choć obecnie jeszcze nie są one aż tak popularne, to jednak coraz częściej na polskich drogach można spotkać tego typu samochody. Jakie są ich największe zalety i dlaczego warto rozważyć posiadanie takiego auta? Przede wszystkim, samochody elektryczne, w przeciwieństwie do spalinowych, legitymują się znacznie obniżonymi kosztami eksploatacyjnymi. Samochody do ładowania nie korzystają z paliwa. Właściciele aut spalinowych narzekają na nieustannie wzrosty cen benzyny czy gazu. Pełne naładowanie elektrycznego silnika wychodzi znacznie taniej. Jeszcze bardziej jest to opłacalne , gdy silnik ładuje się nocą. Przy polskich drogach szybkiego ruchu coraz częściej pojawiają się stacje ładownicze. Auto elektryczne jest zatem dobrą inwestycją, lecz nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup od ręki.

Jak można sfinansować auto elektryczne?

Najprostszym sposobem finansowania byłyby środki własne odłożone na koncie firmowym lub prywatnym, gdyż w grę wchodzi zarówno zakup przez przedsiębiorstwo, jak i podmioty indywidualne. Z tym jednak bywa krucho. Bardzo niewiele podmiotów dysponuje tak dużą gotówką. Innym sposobem jest uzyskanie bankowego kredytu samochodowego. Procedury bankowe trwają jednak czasem bardzo długo i są niezwykle sformalizowane. Niewiele osób czy firm cieszy się zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie. Tańszą i bardziej dostępną opcją jest leasing pojazdów. Otrzymanie leasingu również łączy się z pozytywną decyzją kredytową i oceną zdolności, lecz nie jest to oparte na tak radykalnych zasadach jak kredyty samochodowe. W leasingu operacyjnym można większość kosztów wrzucić w wydatki firmowe, jeśli ma się własny interes, zaś w leasingu finansowym odpisać od podatku można tylko część wydatków, ale za to samochód przechodzi na własność leasingobiorcy.

Kalkulacja leasingu samochodu

Warto skorzystać z kalkulatorów online, które dopasują ofertę odpowiednią do potrzeb danej osoby czy firmy. Kalkulacja leasingu samochodu przebiega bardzo szybko. Wystarczy określić, jakim samochodem dany podmiot jest zainteresowany, jaka ma być przewidywana wysokość rat i okres kredytowania. Po uzupełnieniu tych danych można uzyskać gotowe kalkulacje i zobaczyć, jak wypada ich porównanie. Dzięki wirtualnym porównywarkom cen oszczędza się czas i pieniądze, co zwłaszcza dla wielu przedsiębiorców jest kwestią priorytetową.

Pieniądze na leasing od VW FS

Bezpieczne finansowanie leasingu pojazdu elektrycznego można uzyskać w VW FS. Jest to firma, która udziela środków zarówno podmiotom indywidualnym, jak i firmom. Procedury przyznawania finansowania w VW FS są maksymalnie usprawnione, aby nie trwało to zbyt długo. Przyznane środki są wypłacane od ręki bez dodatkowych formalności, więc można szybko cieszyć się jazdą samochodem elektrycznym.

Jakie auto w leasingu wybrać?

Samochody dostępne w ofercie leasingowej są bardzo zróżnicowane. Można kierować się modą i wybierać najbardziej zachwalane modele, lecz słuszniej będzie opierać się przede wszystkim na swoich indywidualnych preferencjach i konkretnych potrzebach, które ma zaspokoić nowy pojazd. Najczęściej wybierane są: Volkswagen, Skoda czy Seat CUPRA. Są to pojazdy funkcjonalne i bezpieczne. Mogą posłużyć zarówno jako samochody rodzinne oraz jako firmowe auta reprezentacyjne, będące częścią większej floty samochodów. Warto przetestować kilka pojazdów i wybrać taki, który najlepiej się prowadzi oraz daje maksimum satysfakcji. Teraz wysokiej klasy samochody są dostępne dla każdego w wygodnym leasingu.

Redakcja e-project24.pl