Statyw Manfrotto – niezbędny w każdym rodzaju fotografii – niezbędny w każdym rodzaju fotografii

Każdy rozwijający się fotograf z czasem będzie musiał podjąć decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego statywu. Jest to bowiem narzędzie, które przydaje się w każdej dziedzinie fotografii. Szczególnie istotny z pewnością okaże się podczas robienia zdjęć o długim czasie naświetlania. Wiele osób wykorzystuje go podczas fotografii przyrodniczej, krajobrazowej w sesjach portretowych i produktowych, a nawet w reportażu i makrografii.

Statyw do fotografii studyjnej i plenerowej

Obecnie dużą popularnością wśród fotografów cieszą się statywy Manfrotto. W zależności od rodzaju wykonywanej fotografii używa się różnych wersji. Niektóre z nich świetnie się nadają do fotografii plenerowej i studyjnej. Tego typu akcesoria wykonuje się najczęściej z aluminiowych rurek i aluminiowego odlewu, dzięki czemu można uzyskać wysoką wytrzymałość oraz trwałość. Nogi statywu do tego gatunku fotografii zaopatruje się w aluminiowe dźwignie blokujące. Za ich pomocą można również regulować naprężenie. Dzięki temu, że istnieje możliwość zablokowania rozstawienia nóg i to w czterech pozycjach, statyw Manfrotto świetnie się sprawdzi na nierównym terenie. Dodatkowo jedna z nóg jest zaopatrzona w rękojeść z gumy. Pozwala to skutecznie zapanować nad całym sprzętem.

Statyw do aparatów kompaktowych

Na naszym rynku można znaleźć także akcesoria przeznaczone dla aparatów kompaktowych oraz niewielkich bezlusterkowców, oraz lustrzanek. Maksymalny udźwig takiego statywu Manfortto wynosi maksymalnie do dwóch kilogramów. Jednak wyposażenie całego sprzętu jest imponujące. Posiada on obrotową i uchylną głowicę, a dodatkowo cztery sekcje rozkładania. Bardzo przydatne są też rozpórki radialne, które pomagają równomiernie rozstawić nogi. Zazwyczaj tego typu sprzęt posiada wystarczającą wysokość do uchwycenia ciekawych kadrów. Przy tym niewiele waży i jest poręczny. Z pewnością więc będzie można go ze sobą zabrać w każde miejsce.

Statyw dla amatorów

Dla każdej osoby rozpoczynającej swoją przygodę z fotografią zaleca się statyw Manfrotto, który jest niedrogi, lekki i funkcjonalny. Taki sprzęt sprawdzi się też podczas nagrywania efektownych zdjęć poklatkowych lub autorskich vlogów. Zazwyczaj tego rodzaju konstrukcje są wyposażone w ruchomą głowicę 3D, która będzie pasować do większości lustrzanek, kamer oraz aparatów cyfrowych. Taki produkt posiada również wbudowaną poziomicę oraz antypoślizgowe stópki. Natomiast centralnie umieszczony hak stanowi bardzo dużą pomoc podczas silnego wiatru. Na haku można powiesić bowiem spore obciążenie, dzięki czemu statyw Manfrotto będzie bardzo stabilny, a zdjęcia nieporuszone.

Redakcja e-project24.pl