Tapety idealne do pokoju dziecka

Dla przyszłych rodziców czas oczekiwania na maluszka to jeden z najprzyjemniejszych okresów w życiu. Okres ten jest jednym z piękniejszych w życiu. Piękniejszy oczywiście nastąpi zaraz po narodzinach, choć może nie być już tak spokojny. Zanim to nastąpi, warto zadbać o wiele szczegółów i zapewnić dziecku jak najlepsze warunki. Urządzanie dziecięcego pokoiku to świetna zabawa połączona jednak ze żmudną pracą. Kochający rodzice chcą, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik i prezentowało się wspaniale. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór tapet i dodatków do pokoju potomka. Niby są to dodatki na niewielki okres czasu ale mimo to i tak warto w nie zainwestować. Pierwsze lata życia to jeden z najniezwyklejszych okresów podczas całej wędrówki. Im bardziej są kolorowe, tym lepiej.

Tapeta do pokoju niemowlaka- jak wybrać

Nowo narodzone dzieci są wrażliwe na zapachy, ostre kolory czy głośne dźwięki. By maluch czuł się komfortowo w swoim pokoju i mógł w nim spokojnie odpoczywać, rodzice powinni postawić na stonowane, pastelowe kolory ścian. Ostre i zimne kolory nie będą dobrze odebrane i mogą powodować różne zmiany nastrojów. Barwy jakimi się otaczamy pełnią znaczącą rolę każdego dnia w życiu człowieka.

Minął już ten czas, gdy do pokoju dla dziewczynki obowiązkowo kupowało się różową tapetę, a do pokoju dla chłopca – niebieską. Obecnie można sobie pozwolić na nieco więcej swobody, oryginalności i nieszablonowego podejścia. Jako stylowe elementy dekoracyjne można też wybrać obrazy z napisami od Bimago. Dziecko powinno wówczas poczuć się jeszcze swobodniej w ich otoczeniu. Małe dodatki dodają radości, sprawią że na twarzy malucha pojawi się uśmiech od ucha do ucha.

Jak urządzić pokój starszego dziecka

Kilkuletnie dzieci mają już własne gusta w zakresie aranżacji wnętrz. Wybierają tapetę do pokoju szkraba, warto zatem zapytać go o zdanie. Często rodzice wybierają tapety i obrazki zgodne z zainteresowaniami ich pociech. Aby dziecko z radością przebywało we własnych czterech ścianach, można pozwolić mu wybrać motywy i wzory, które je zainteresują. Może jego małym marzeniem jest mieć na ścianie widok na duże miasto lub stadion piłki nożnej? To również idealny prezent urodzinowy, którego na pewno szybko nie zapomni.

 Pokój dla dziecka powinien być kolorowy, jasny, wyposażony w elementy przyciągające wzrok, gdyż dziecko obserwując swoje najbliższe otoczenie, także uczy się w ten sposób. Dzieciaki uwielbiają wszystko, co przykuwa uwagę i zawiera dużą ilość elementów. Tapeta z motywem zwierzęcym sprawdza się np. idealnie w pokojach kilkulatków. Dziecko przed snem uwielbia liczyć koniki, czy pieski na ścianie. Zapewnia mu to rozrywkę i dynamiczny rozwój. Dlatego też dziecięce tapety, oprócz funkcji użytkowych i dekoracyjnych, mogą pełnić również role edukacyjne i stać się elementem kreatywnej zabawy. Przy pustej ścianie nie byłoby mowy o takiej frajdzie. 

Najczęściej występujące motywy na ścianach w pokoju dziecka

Tapeta do pokoju niemowlaka i nieco starszego dziecka zazwyczaj operuje ciekawym wzornictwem. Tapety w zwierzęta i jednorożce są jednymi z najpopularniejszych. Wybiera się też często proste klasyczne wzory, jak groszki, serduszka, pionowe lub poziome paski. Oryginalna tapeta wraz z dodatkowymi gadżetami typu obrazki na ścianę robi wrażenie na małym lokatorze i jego pierwszych w życiu przyjaciołach. To właśnie w ten sposób niewielki człowiek zaczyna poznawać świat. Każdy nowo poznany element jest kolejnym krokiem do kolejnej nauki. Dziecko na tym etapie uczy się najszybciej i każdego dnia pragnie poznać jeszcze więcej. Pokoik wygląda sympatycznie i przytulnie, gdy wykorzysta się również obrazy z napisami od bimago. Nawet minimalistyczne motywy w przypadku mniejszych dzieci powinny być idealnym rozwiązaniem. Prostota wykonania w połączeniu z pastelowymi kolorami i przyjemnym mini motywem wprawi dziecko w ciekawość. Da mu pole do rozwijania swojej wyobraźni a przy okazji pozwoli mu wypocząć.

Redakcja e-project24.pl