W jaki sposób dostosować przestrzeń biurową do aktualnych potrzeb bez remontu?

Sposobem na dostosowywanie powierzchni biurowej do konkretnych potrzeb jest remont. Wyburzanie i stawianie nowych ścianek działowych utrudnia, a czasem wręcz paraliżuje funkcjonowanie biura. Nowoczesne sposoby zarządzania przestrzenią nie wymagają już czasochłonnych prac budowlanych. Nadawanie pomieszczeniom nowego kształtu w prosty sposób jest możliwe dzięki zastosowaniu ścianek mobilnych. Czym są ściany przesuwne i za co cenią je użytkownicy przestrzeni biurowych?

Czym są ściany mobilne?

Zdarza się, szczególnie w biurze, że trudno jest ocenić, jaki układ i podział pomieszczenia będzie najbardziej ergonomiczny. Można się o tym przekonać po remoncie, w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Wtedy dopiero sprawdza się wielkość biur, sal konferencyjnych czy przestrzeni wspólnych. Takiego problemu nie mają ci, którzy zainstalowali ścianki mobilne.

Ścianki przesuwne, jak sugeruje nazwa, nie są zabudowane na stałe. Ich zaletą jest zdolność przemieszczania się. W ten sposób bardzo szybko i łatwo można zmienić ich ułożenie. Ścianki mobilne https://optimalpoland.pl/ sprawdzą się w biurze. Za ich pomocą można wydzielać dodatkowe pomieszczenia: salę konferencyjną albo mniejszą przestrzeń przeznaczoną do pracy indywidualnej lub spotkań z klientami. System ten można również zastosować w restauracjach, galeriach handlowych, szkołach i mieszkaniach.

Tworząc przestrzeń biurową, można wybierać spośród kilku rodzaj ścianek przesuwnych:

  • bez odporności ogniowej,
  • przeciwpożarowe,
  • dźwiękoszczelne.

Za co użytkownicy cenią ścianki przesuwne?

Nowoczesne ściany przesuwne https://optimalpoland.pl/ posiadają szereg zalet. Za co cenią je użytkownicy przestrzeni biurowych? Oto najważniejsze, choć nie wszystkie zalety ścian mobilnych:

  • reorganizacja przestrzeni nie wymaga prac budowlanych,
  • umożliwiają podział pomieszczenia na mniejsze,
  • zwiększają funkcjonalność przestrzeni,
  • nie występują w nich futryny ani drzwi, które zabierają miejsce,
  • zwiększają poczucie prywatności,
  • jeśli są dźwiękoszczelne, chronią przed hałasem.

Co wyróżnia przestrzeń biurową powstałą dzięki ściankom mobilnym?

Pomieszczenia powstałe za pomocą ścian przesuwnych cechuje nowoczesność. W oczach klientów biuro stosujące system ścian mobilnych zyskuje opinię innowacyjnego, a zarazem eleganckiego. Stworzona przestrzeń jest też przyjazna pracownikom, którzy mogą dostosować ją według swoich potrzeb. Dobrze zaprojektowane biuro wpływa na samopoczucie, zdrowie i produktywność zatrudnionych w nim ludzi.

Dostosowanie przestrzeni za pomocą ścianek mobilnych przynosi same korzyści, dlatego warto uwzględnić ich montaż na etapie projektowania przestrzeni biurowej. 

Redakcja e-project24.pl