Zamiatarki do pracy na małych i dużych powierzchniach

Sprzątanie dużej powierzchni wymaga zastosowania specjalnych urządzeń, które pozwalają szybko i bezpiecznie oczyścić teren. Ekipy sprzątające mają do dyspozycji zamiatarki, szczotkarki oraz maszyny myjące. Praca z profesjonalnym sprzętem nie tylko dociąża pracownika, ale zapewnia mu bezpieczeństwo i ogranicza jego kontakt ze środkami chemicznymi.

Zamiatarki do zadań specjalnych

Zamiatarki spalinowe to podstawowe pojazdy, które służą do profesjonalnego i wydajnego sprzątania dużych obiektów. Są używane w magazynach, na halach przemysłowych, ale też w sklepach wielkopowierzchniowych. Sprzęt pozwala na dokładne i sprawne czyszczenie obiektów i miejsc, również tych znajdujących się na zewnątrz. Zamiatarka spalinowa pozwoli oczyścić parkingi i place z liści, z kurzu oraz z drobnych śmieci.

Urządzenia mają różną wielkość oraz budowę. Proste zamiatarki wyposażone są w wygodny fotel dla pracownika oraz w kierownicę, za pomocą której może on sterować urządzeniem. Zamiatarka spalinowa napędzana silnikiem benzynowym sprawdzi się idealnie podczas prac porządkowych na zewnątrz budynków. Pojazdu nie trzeba ładować, co jest dużą zaletą rozwiązania. Do dużych obiektów przeznaczone są przemysłowe zamiatarki, które posiadają pojemne pojemniki na odpady oraz cechują się wysoką wydajnością i szerokością roboczą.

Jak wybrać zamiatarkę?

Profesjonalne zamiatarki spalinowe to podstawowe narzędzie pracy ekipy sprzątającej. Niewielkie i praktyczne pojazdy są wybierane zazwyczaj do sprzątania sklepów o średniej powierzchni. Przed wyborem sprzętu warto zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcje. Produkty wyposażone w hydrauliczne pompy są bardzo praktycznym rozwiązaniem, nie wymagają wielu zabiegów konserwatorskich i są łatwe w obsłudze. W urządzeniu znajdują się filtry powietrza oraz specjalne szczotki, które pozwalają równocześnie polerować i czyścić posadzkę oraz nawierzchnię podczas sprzątania.

Zamiatarki spalinowe wyposażone są w zbiornik na śmieci — przed wyborem urządzenia warto zwrócić uwagę na jego wielkość oraz na łatwość opróżniania i czyszczenia pojemnika. Pojazdy używane do sprzątania charakteryzują się odmienną mocą napędu oraz wydajnością. Warto też zwrócić uwagę na szerokość roboczą szczotek. Większa zamiatarka spalinowa to dobra inwestycja w halach magazynowych i przemysłowych. Produkty wysokiej klasy, jakimi są przemysłowe zamiatarki, są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego dedykowane są szczególnie do pomieszczeń zamkniętych, gdzie występuje duży duch np. wózków widłowych. Technologia, w którą zostały wyposażone pojazdy sprzątające wyższej klasy, zapobiega rozpylaniu podczas sprzątania.

Redakcja e-project24.pl