Łóżka kontynentalne i tapicerowane – wady i zalety

Łóżka kontynentalne i tapicerowane jeszcze do niedawna były kojarzone tylko i wyłącznie z luksusowymi pokojami hotelowymi, które zapewniają najwyższy komfort gościom. Obecnie każdy może mieć taki mebel we własnym domu, ponieważ stał się on bardziej powszechny i przystępny cenowo. Czy warto więc kupować łóżka tapicerowane i kontynentalne do swoich sypialni? Jakie mają wady i zalety?

Łóżko kontynentalne – charakterystyka

Łóżko kontynentalne to jeden z rodzajów modeli tapicerowanych, które wyróżniają się ponadprzeciętną wygodą i komfortem. Takie meble bardzo często można znaleźć w luksusowych apartamentach. Co sprawia, że mają opinię najwygodniejszych? Składają się one z trzech elementów – skrzyni z dolnym materacem, materaca głównego i nawierzchniowego, czyli tak zwanego toppera. Nikogo zatem nie powinna dziwić ponadprzeciętna wysokość.

Zastosowanie kilku materacy w łóżku kontynentalnym znacząco wpływa na poprawę komfortu snu. Topper świetnie dopasowuje się do kształtu ciała i chroni główny materac przed uszkodzeniami i zabrudzeniem. Zwykle wyposażony jest w zdejmowany pokrowiec, który dodatkowo zwiększa higieniczność. Materac górny należy dobrać tak, jak standardowy, czyli uwzględniając wagę, wzrost, pozycje snu i indywidualne preferencje co do jego twardości. Z kolei dolną część łóżka kontynentalnego, czyli boxspring, stanowi skrzynia z materacem, najczęściej sprężynowym. Pełni on funkcję podpory całej konstrukcji i zapewnia optymalną wentylację.  

Łóżka tapicerowane i ich zalety

Łóżka tapicerowane kontynentalne, które można kupić między innymi na https://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne-i-tapicerowane/ to obecnie jedne z najczęściej wybieranych modeli do sypialni. A czemu zawdzięczają swoją popularność? Jakie mają zalety? Wymienić można przynajmniej kilka, najważniejszych:

  • wysoki komfort snu,
  • bogaty wybór tkaniny obiciowej, koloru i faktury,
  • duży, wygodny zagłówek, w który wyposażona jest większość łóżek tapicerowanych, zapewnia komfort podczas czytania czy oglądania filmów przed snem, a na dodatek chroni on ścianę przed zabrudzeniem,
  • miękkie obicie łóżka jest bezpieczne dla dzieci oraz seniorów, u których każde mocniejsze uderzenie mogłoby powodować uszkodzenia ciała,
  • większość łóżek tapicerowanych jest wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak pojemnik do przechowywania pościeli czy wysuwane szuflady.

Jakie wady mają łóżka kontynentalne i tapicerowane?

Łóżka kontynentalne tapicerowane mają również swoje wady. Do tych, które najczęściej są wymieniane to trudność w utrzymaniu w czystości niektórych tkanin obiciowych. Tego typu modele nie sprawdzą się także, jeśli w domu są koty lub psy, które lubią drapać meble. Ponadto, dla niektórych osób, ich wysokość może stanowić problem. Warto także pamiętać, że łóżka kontynentalne nie należą do najmniejszych, więc należy dysponować odpowiednią ilością wolnej przestrzeni na nie, aby wnętrze sypialni było funkcjonalne i praktyczne. 

Redakcja e-project24.pl