Sportroom – zwroty i reklamacje od A do Z

Zdarza się, że buty, które w trakcie zakupów wydawały się idealne, w domu już robią takiego wrażenia, a do tego są o rozmiar za małe. Z pewnością każdy przynajmniej raz znalazł się w takiej sytuacji.

Zwrot towaru a reklamacja

Należy pamiętać, że zwrot towaru nie jest tym samym co reklamacja. Reklamować można jedynie wadliwy towar, a wadą może być zarówno uszkodzenie zamówionej rzeczy, jak i brak cech, które w ogłoszeniu zamieścił sprzedawca. W ramach reklamacji możesz się ubiegać nie tylko o wymianę lub naprawdę przedmiotu, ale również o zwrot pieniędzy. Zwrot produktu polega na tym, że oddajesz rzecz, która wad nie posiada, ale z różnych względów nie chcesz jej mieć. Wtedy sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze łącznie z kosztami przesyłki.

W dużym skrócie przyczyną zwrotu może być to, że się zwyczajnie rozmyśliłeś, natomiast przyczyną reklamacji jest fakt, że produkt nie jest pełnowartościowy. Na stronie Sportroom zwroty można dokonać za pośrednictwem strony internetowej. Wystarczy zalogować się na własne konto, ewentualnie można dołączyć do paczki kartkę z imieniem, nazwiskiem oraz numerem zamówienia.

Zabezpieczenie zwrotu

Warto zaznaczyć, że do każdej paczki dołączony jest formularz zwrotu, który należy wypełnić. Jeśli zgubiłeś formularz to o nic się nie martw, ponieważ jest dostępny na stronie internetowej, więc wystarczy go pobrać i wydrukować. Zabezpiecz dobrze paczkę przed uszkodzeniem i wyślij ją na wskazany adres. Możesz nadać paczkę w punkcie u dowolnego przewoźnika lub zamówić kuriera, który osobiście odbierze paczkę. W ciągu 14 dni od trzymania przesyłki powinien nastąpić zwrot należnych środków przelewem bankowym. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że do realizacji zwrotów nie są konieczne paragon czy faktura. W prosty sposób można dokonać zwrotu produktu, więc każdy powinien sobie z tym bez problemu poradzić.

Warto zaznaczyć, że od momentu otrzymania zamówienia masz aż 14 dni czasu na zwrot produktu. Nie wszyscy mają świadomość, że nie trzeba wcale podawać żadnej przyczyny. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy paczka ze zwrotem już dotarła to na oficjalnej stronie możesz sprawdzić status wysłanej przesyłki. Jeśli masz taką opcję to dołącz dowód zakupu, ponieważ powinno to ułatwić i przyspieszyć całą procedurę. Jeśli nie posiadasz dowodu zakupu to nie martw się o nic, ponieważ sam formularz zwrotu powinien wystarczyć.

Termin zwrotu

Najlepiej kupować buty w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Niestety nie jest możliwe osobiste dostarczenie zwrotu, paczkę zawierającą zwrot trzeba wysłać przy pomocy dowolnego przewoźnika. Najlepiej oczywiście doręczyć buty w oryginalnym opakowaniu, ale też nie jest to konieczność. Są osoby, które wysyłają paczki bez oryginalnego pudełka, ale wtedy trzeba właściwie zabezpieczyć przesyłkę.

W zasadzie nie ma znaczenia jakiego kuriera wybierzesz do realizacji zwrotu. Wybór firm kurierskich jest bardzo duży, więc każdy może z łatwością znaleźć coś dla siebie. Jeśli kupujesz towar przez Internet to zawsze masz prawo zwrotu produktu w ciągu 14 dni i to bez podania powodu. Sytuacja wygląda bardzo podobnie, jeśli nabywasz coś poza siedzibą przedsiębiorstwa lub zamawiasz coś przez telefon. Obowiązkiem sprzedawcy przy każdym takim zakupie jest poinformowanie klienta o dwutygodniowym terminie zwrotu.

Termin automatycznie przedłuża się do 12 miesięcy, jeśli tego nie zrobi. Należy pamiętać, że zwracając produkt to ty ponosisz koszty przesyłki. Na sam koniec rozważań wypada wspomnieć, że paczki wysłane za pobraniem nie są przyjmowane.

Zwroty do Sportroom można nadać za pomocą formularza na tej stronie: https://wygodnezwroty.pl/sportroom

Redakcja e-project24.pl