Szklane elementy – pomysł na optyczne powiększenie małej kuchni

Martwi nas to, że dysponujemy niedużą przestrzenią kuchenną? Prawda jest taka, że w dobie wielu funkcjonalnych rozwiązań kuchnia o niewielkim metrażu nie stanowi już problemu. Znajomość różnorodnych trików aranżacyjnych sprawi, że domownicy docenią nawet bardzo małą kuchnię. Na pewno zawsze warto zdecydować się na profesjonalnie zaprojektowane meble kuchenne na wymiar. Fachowcy pomogą w optymalnym zagospodarowaniu przestrzeni. Jedną z opcji, która zapewnia optyczne powiększenie niedużej kuchni jest zastosowanie różnego typu przeszkleń. 

Przeszklone meble kuchenne na wymiar – tak się dzisiaj mieszka!

Jeśli w niedużej kuchni znajduje się okno to połowę sukcesu mamy już za sobą. Okno w małej kuchni najlepiej udekorujmy roletą i postawmy na minimalistyczną dekorację parapetu. W przypadku mniejszych powierzchni kuchennych zasada jest prosta. Na im więcej przeszkleń się zdecydujemy, tym lepiej. Mowa jest w tym przypadku oczywiście o szkle transparentnym, które jest lekkie optycznie i dodaje wnętrzu pożądanej głębi. Odbijające się w nim refleksy świetlne wyglądają nadzwyczaj efektownie! Pamiętajmy koniecznie o tym, że barwione i półprzezroczyste przeszklenia nie wiążą się z uzyskaniem efektu głębi. Okażą się więc idealne w przypadku nowoczesnych kuchni o większym metrażu.

Przezroczyste fronty świetnie prezentują się zarówno w małych kuchniach o stylistyce klasycznej, jak i modernistycznej. W pierwszym przypadku zdecydujmy się na meble kuchenne na wymiar udekorowane atrakcyjnymi szprosami. Nie zapomnijmy o podświetleniu LED, które zapewni nastrojowy klimat w godzinach wieczornych, a także dodatkowo rozświetli wnętrze w dzień. Szczególne wrażenie wywołuje szklana zabudowa pod sam sufit. Dzięki temu zagospodarowany zostanie także każdy centymetr wolnej przestrzeni. Szklane wypełnienie pozwala oczywiście również na eksponowanie stylowych naczyń, ceramiki, czy też atrakcyjnych pudełek na przyprawy, makarony albo kasze. 

Niech przezroczyste fronty zagoszczą nie tylko w górnej zabudowie, ale także i na niższych poziomach. Efekt będzie po prostu oszałamiający! Porozmawiajmy z architektem i poprośmy o rozwiązania mniej standardowe. Wybierając doświadczone biuro projektowe, takie jak na przykład https://3top.pl/ zwiększamy szansę na stworzenie optymalnej aranżacji! 

Inne sposoby na zastosowanie elementów szklanych w kuchni

Szafki to nie jedyny sposób na wykorzystanie powierzchni szklanych w kuchni. Zdecydować się również można na trwałe i odporne na uszkodzenia, designerskie panele szklane o arcyciekawym wzornictwie i oryginalnych kolorach. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych płytek ściennych, ale nie tylko. Szklany panel może śmiało zagościć na każdej ze ścian małej kuchni. Wybierając dekoracje z efektem 3D uzyskamy dodatkowy efekt optycznego powiększenia metrażu. Istotną zaletą wszelkich powierzchni szklanych jest oczywiście także to, że bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. 

 

 

Redakcja e-project24.pl