Kiedy zmienić pracę? Fakty i mity

Żyjemy w świecie, w którym idealizowane są różnego typu formy pracy. Nie jest prawdą, że istnieje jedna idealna. Każdy ma swoje zdanie, predyspozycje. Posiadamy określone wartości, które uniemożliwiają pracę w danym sektorze gospodarki.

Kiedy zmiana pracy jest bardzo potrzebna

Do rzeczy, które mają wpływ na chęć zmiany pracy należy sporo aspektów. Jest nim brak możliwości rozwoju w firmie. Poczucie, że pozostaje się w miejscu i praktycznie nie robi postępów co powoduje wyraźną frustracje. Poszerzenie możliwości rozwoju w postaci zdobywania wiedzy i kolejnych umiejętności ma wpływ na zwiększenie satysfakcji z życia zawodowego. Co ciekawe w innej firmie może być opcja rozwoju i podejmowania nowych wyzwań. Kiedy zmienić pracę? Cóż na pewno w momencie, w którym stwierdzamy, że nasze wynagrodzenie jest po prostu zbyt niskie. Posiadamy coraz więcej obowiązków a pensja stoi w miejscu? Jeśli rozmowa z szefem nie przynosi rezultatów warto pomyśleć o zmianie pracy na lepszy model. Jeśli każdy dzień tygodnia jest dla Ciebie na tyle męczący, że odliczasz tylko dni do piątku warto zastanowić się czy praca jest dla nas jedynie przykrym obowiązkiem. W tym momencie zmienia pracy jest konieczna. Warto rozważyć ten zdecydowany krok ku lepszemu.

Jak często zmieniać pracę? Pytanie retoryczne?

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą pracy to sygnał, że coś się dzieje w obecnej firmie. Zatem pytanie to pozostaje oczywistością. Ku tej decyzji może skłonić Cię nieprzyjemna atmosfera w pracy. Kłótnie czy obgadywanie na pewno psują relację w zespole. Nie służy taki układ ani tobie ani firmie. Nieprawidłowy system wynagrodzeń to kolejny aspekt, który może skłonić nas do zmiany pracy. Często aby móc wykonywać dany zawód kończyliśmy trudne studia, odbyliśmy staże i praktyki aby w firmie móc docelowo funkcjonować jako specjalista. Losowość przy przyznawaniu premii i pochwały kierowane tylko do wybranych pracowników mogą wywoływać ostre rozgoryczenie. Zdecydowanie lepiej pracuje się w miejscu, gdzie nasz wysiłek oraz sukcesy podlegają sprawiedliwej ocenie. Nie jest przyjemnością brak wsparcia od pracowników bardziej doświadczonych. Kierują nimi często jakieś bezpodstawne złośliwości. A należy pamiętać, że każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z pracą. Starsi koledzy powinni wprowadzić Cię w tajniki działania firmy.

Sygnały kiedy czas zmienić pracę

Znasz te momenty kiedy czujesz się po prostu źle nie tylko psychicznie ale i fizycznie? Może być to spowodowane stresem, który piętrzy się w Tobie każdego dnia. Warto przemyśleć sprawę i nadmiar stresu w postaci bólów brzucha czy biegunki a nawet pojawiająca się bezsenność fatalnie wpływają na Twój organizm. W zdrowym ciele zdrowy duch, nie będziesz czuć się psychicznie dobrze jeśli fizyczność daje wyraźne sygnały aby zmienić coś w swoim otoczeniu. Nowa praca może być niczym lekarstwo. Warto o niej pomyśleć. Rozwijasz się coraz bardziej. Twoja praca przynosi bardzo dobre rezultaty. Mimo tego nie dostajesz podwyżki czy awansu? Warto porozmawiać o tym z szefem ale jeśli rozmowa nic nie daje warto rozejrzeć się za czymś godnym Ciebie w innym przedsiębiorstwie. Do tego wszystkiego jeśli dochodzi o niesprawiedliwego systemu oceniania. Widzisz, że inni dostają premie a u Ciebie się nie pojawia? To sygnał do tego, żeby zmienić pracę.

Dlaczego warto zmieniać pracę, nawet często

Prawda jest taka, że podejmując pracę w nowej firmie nawet jeśli dostaniemy najlepsze opinie na jej temat nie wiemy czego możemy się do końca spodziewać. Jeśli okaże się, że z jakiś powodów nowa praca nam nie odpowiada warto po prostu ją zmienić. I należy robić tak aż do momentu aż uda nam się znaleźć posadę, która okaże się komfortowa. W końcu w tej pracy mamy docelowo spędzić resztę życia. Dlatego na pytanie jak często zmieniać pracę? należy odpowiedzieć, że tyle razy ile jest to potrzebne. Nie ma idealnych szefów i przedsiębiorstw ale warto znaleźć posadę gdzie będzie można liczyć na pomoc doświadczonych pracowników. Mieć możliwość w przyszłości rozwoju.

Redakcja e-project24.pl