Home office – jak zrobić biuro w domu?

W ostatnim czasie praca zdalna stała się bardzo popularna. Przemawiają za tym bezpieczeństwo, a także wygoda pracy – brak czasochłonnych dojazdów i większa elastyczność w wykonywaniu obowiązków. Jest jednak coś, co może powodować pewne niedogodności związane z pracą z domu – chodzi o komfort wynikający z odpowiedniego wyposażenia pomieszczeń biurowych.

Zadbaj o bezpieczeństwo i higienę pracy

Biura firm wyposażone są w odpowiednie miejsca do pracy, czyli biurka. Powinny być one odpowiednio szerokie i długie, aby pomieścić wszystkie wymagane przedmioty i sprzęty, a także, aby móc zachować odpowiednią odległość od monitora komputera. Meble przemysłowe stosowane w pracy można zakupić również do domowego biura. Najlepszym rozwiązaniem jest nabycie biurka z systemem regulacji wysokości blatu. Najwygodniejsze są te w wersji elektrycznej, ponieważ w bardzo łatwy sposób i w każdym momencie można podnieść blat, aby odpocząć od pracy siedzącej i pracować na stojąco. Co więcej, biurko regulowane to bardzo uniwersalny i przydatny mebel – mogą z niego korzystać wszyscy domownicy, bez względu na wzrost. Zawsze można dopasować wysokość do użytkownika.

Poza tym meble przemysłowe do domowego biura mogą również być blatami roboczymi do wykonywania prac hobbystycznych lub służyć za dodatkowy stół w razie pojawienia się nadprogramowych gości. Regulowane biurko podniesie komfort pracy w domu i chociaż w części przeniesie atmosferę z pracy stacjonarnej do Twojego mieszkania.

Nie sposób zapomnieć również o krześle obrotowym, które posiada wiele płaszczyzn regulacji. W ten sposób można z łatwością dopasować kształt i formę krzesła do osoby użytkującej. Należy zwrócić uwagę na podłokietniki, odpowiednie oparcie kręgosłupa, wysokość krzesła, podparcie dla głowy czy miękkość fotela.

Sprzęty i akcesoria

Domowe biuro to nie tylko meble przemysłowe zastosowane w domowych warunkach. To również odpowiednie oświetlenie. Warto postawić lampkę na biurku, która doświetli miejsce pracy. W biurze ceni się również obecność odpowiednich sprzętów ułatwiających efektywną pracę. Chodzi o duże ekrany (nie tylko małe wyświetlacze laptopów), a także klawiatury i myszki bezprzewodowe. Do tego często trzeba znaleźć miejsce na słuchawki do spotkań, a czasem nawet drukarkę. Te wszystkie rzeczy powinny znaleźć się na biurku służącym do home office’u. Spora ilość sprawia, że zwykłe biurko może nie dostarczyć potrzebnej ilości miejsca. Dlatego też warto sięgnąć po meble przemysłowe, które zapewnią wysoki komfort pracy zdalnej.

Redakcja e-project24.pl