W jakie funkcje wyposażone są współczesne mini wieże Denon?

Dawniej kojarzone przede wszystkim z funkcją odbioru radia i odtwarzania muzyki z kaset lub płyt CD, charakteryzujące się niewielkimi gabarytami mini wieże Denon to współcześnie sprzęt znacznie bardziej zaawansowany technologicznie, dopasowany do zmieniających się potrzeb współczesnych odbiorców, przystosowany do wykorzystania pełni potencjału internetu. Jedno pozostaje niezmienne. Wciąż są to urządzenia o niewielkich rozmiarach, gwarantujące niezwykle wysoką jakość odtwarzanych dźwięków.

Podstawowe funkcje mini wieży

Pomimo upływającego czasu wiele modeli mini wież Denon wciąż wyposażonych jest w odtwarzacz płyt CD i CD-R(W). Dzięki temu użytkownik dysponujący rozbudowaną kolekcją płyt z ulubioną muzyką, wciąż ma możliwość jej odtwarzania w tradycyjny sposób. Możliwość stosowania płyt pozwala cieszyć się ulubionymi piosenkami również wówczas, gdy urządzenie nie może połączyć się z internetem – gdy chwilowo nie ma dostępu do sieci wifi lub połączenie bluetooth ma niską jakość. Mini wieże Denon w standardzie wyposażone są również w radio, dzięki czemu użytkownik ma łatwy dostęp do ulubionych stacji i nie musi słuchać muzyki lub odbierać ulubionych audycji z wykorzystaniem łączności internetowej, która w pewnych sytuacjach może okazać się zawodna.

Dodatkowe funkcje związane z internetem

Współczesne mini wieże Dewon standardowo wyposażone są w moduł bezprzewodowej łączności WiFi oraz Bluetooth. Dzięki temu łączenie urządzenia z lokalną siecią, a tym samym z internetem lub innymi urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfon czy tablet, przestaje być jakimkolwiek problemem. Możliwość podłączenia mini wieży Denon do sieci otwiera przed jej użytkownikiem szereg nowych możliwości. Przede wszystkim pozwala na skonfigurowanie urządzenia z popularnymi serwisami streamingowym, z których można pobierać i odtwarzać muzykę w czasie rzeczywistym. Jednymi z najpopularniejszych serwisów tego typu jest Spotify i Tidal. Łączność internetowa to także dostęp do radia internetowego, a niekiedy również możliwość integracji z systemami sterowania głosowego, takimi jak Amazon Alexa.

Większość współczesnych miniwież Dewon wyposażonych w moduł wifi zapewnia możliwość korzystania z popularnych serwisów umożliwiających słuchanie muzyki na żądanie w wysokiej jakości, bez konieczności zamawiania płyt. Wystarczy opłacać abonament, by zyskać dostęp do setek tysięcy utworów z całego świata. Oczywiście tego typu urządzenia wciąż wyposażone są w tradycyjne funkcje, takie jak radio, a niekiedy również w odtwarzacz CD.

Redakcja e-project24.pl