Kilka rad, zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy umożliwia szybkie pozyskanie środków na bieżące potrzeby lub długo odkładane inwestycje. Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o taki kredyt, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Warunki uzyskania kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy może uzyskać każda osoba dorosła, a więc powyżej 18. roku życia. Zanim bank jednak go udzieli, analizowana jest zdolność kredytowa określana jako zdolność do jego spłaty w terminie ustalonym w umowie, wynikająca z wysokości osiąganych przez nas średnio zarobków, w danym okresie. Takiej weryfikacji podlega również historia kredytowa dostępna w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), która zawiera dane na temat tego, czy terminowo regulowaliśmy wszelkie zobowiązania z tytułu kredytów. To wszystko pozwala na ocenę przez bank tego, czy będziemy w stanie spłacać na bieżąco raty kredytu, i wydanie pozytywnej lub negatywnej opinii dotyczącej udzielenia kredytu.

Na co zwrócić uwagę przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy?

Tym, co nas najbardziej interesuje przed wzięciem kredytu, jest jego całkowity koszt. Kluczowym parametrem jest w takim przypadku RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W jej skład wchodzi oprocentowanie nominalne, prowizja pożyczkodawcy i wszelkiego rodzaju inne koszty związane z kredytem, jak np. dodatkowo płatne ubezpieczenie. Choć w dwóch różnych bankach oprocentowanie kredytu gotówkowego będzie podobne, to właśnie dzięki RRSO może się okazać, że w konkretnym przypadku jego koszt całkowity będzie niższy, np. ze względu na brak lub niski poziom określonych opłat. Równie istotne jest to, w jaki sposób możemy uzyskać taki kredyt. Jeszcze do niedawna, wszelkie formalności związane z kredytem gotówkowym załatwialiśmy w placówce bankowej. Obecnie spora część banków oferuje możliwość wnioskowania o kredyt bez wychodzenia z domu. Doskonałym tego przykładem jest Mistrzowski kredyt gotówkowy oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Wystarczy, że wypełnimy formularz elektroniczny online, a swoją tożsamość potwierdzimy za pomocą przelewu zwrotnego w wysokości 1 złotego. Korzystając z tej oferty, możemy liczyć na pełny dostęp do dokumentacji elektronicznej. Pobierzemy ją w dowolnym miejscu i czasie. Musimy tylko przygotować skan dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość oraz zaświadczenia o dochodach. Bank honoruje w takim przypadku zarówno dochody z tytułu umowy o pracę, jak i renty i emerytury, ale również z prowadzenia działalności gospodarczej czy też umów cywilno-prawnych. Dzięki tak wielu możliwościom dostęp do kredytu ma niemal każda osoba osiągająca dochody. Podpisując umowę o kredyt gotówkowy online, musimy zdecydować także, czy go ubezpieczymy. Takie dodatkowe ubezpieczenie pozwala na spłatę kredytu w razie śmierci kredytobiorcy i trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego wykonywanie pracy, zaś w przypadku jej utraty zapewnia spłacenie określonej liczby kolejnych rat. Choć ubezpieczenie kredytu wiąże się z dodatkowymi opłatami, warto na nie postawić, by nie przejmować się potencjalnymi zagrożeniami dla siebie i bliskich.

Ranking kredytów gotówkowych – wiarygodne źródło informacji o dostępnych na rynku kredytach

Mnogość dostępnych ofert kredytów gotówkowych spędza sen z powiek wszystkim osobom zainteresowanym pozyskaniem dodatkowych środków na pokrycie bieżących wydatków lub też różnego rodzaju inwestycje. W wyborze najlepszego kredytu gotówkowego pomocne będą dostępne w Internecie rankingi z porównywarkami. Pozwalają one na sprawdzenie obecnych parametrów kredytów w różnych bankach działających na terytorium Polski. Wystarczy, że w taki kalkulator kredytu gotówkowego wpiszemy interesującą nas kwotę kredytu, który chcemy pozyskać, a także szacowany okres jego spłaty. Umożliwi to wstępne wyliczenie rat kredytu i uszeregowanie ofert od najtańszej do najdroższej. Na czołowych pozycjach takich rankingów bardzo często znajdziemy Santander Consumer Bank – bank od kredytów, w którym oferta kredytowa jest doskonale dopasowana do potrzeb każdego klienta.

Źródła:

  1. https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/kredyt-krok-po-kroku/3zxs72
  2. https://www.totalmoney.pl/artykuly/8945,kredyty-gotowkowe,tani-kredyt-gotowkowy-nic-trudnego–jesli-porownasz-oferty,1,1
  3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/5453,kredyty,kredyt-z-ubezpieczeniem—czy-to-sie-oplaca,1,1
  4. https://direct.money.pl/ranking-kredytow-gotowkowych

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-project24.pl